O g ł o s z e n i a d u s z p a s t e r s k i e

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

30 maja 2021 r.

1. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 18.30, a w tygodniu po Mszy św. o 18.00. Od wtorku będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa także po Mszy św. o 18.00.

2. W środę, o 17.45 odprawiamy nowennę do MBN Pomocy, a w piątek o 17.30 Godzinę Miłosierdzia. W środę o 19.00 spotkanie Kręgu biblijnego.

3. W najbliższy czwartek, 03 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.

W naszej Parafii, w Boże Ciało, Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, po procesji ok. 13.30 i o godz. 19.00. Po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy– w tych samych miejscach jak w poprzednich latach ulicami: A. Krzywoń, E. Gierczak, Oficerska, Drukarska, Ustki, Mianowskiego, A. Krzywoń i na Pl. Kościelny. Bardzo prosimy rodziny z bloków, gdzie będą budowane ołtarze o pomoc i zaangażowanie. Prosimy o przyozdobienie domów, mieszkań, o nie garażowanie samochodów na trasie procesji; prosimy o wcześniejsze przygotowanie sztandarów, feretronów i figurek. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów – próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o 17.00 przy kościele. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji. Niech to będzie nasza manifestacja wiary, a udział w procesji godny i żywy poprzez śpiew. Po Bożym Ciele, od piątku przez tydzień o 18.00 będzie Msza św., nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. W piątek Ks. Proboszcz i Ks. Paweł odwiedzą chorych w domu z posługą sakramentalną. Ks. Karol swoich chorych odwiedzi tydzień później, w sobotę 12 czerwca.

5. W sobotę przypada I sobota miesiąca czerwca. O godz. 9.00 Msza św. ku czci M.B. Fatimskiej

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

7. Dziś po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy na Boże Ciało.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Życzymy zdrowia i wiele łask od Pana Boga.

9. Składamy wdzięczne Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła i za wszelkie ofiary składane na Kościół – tak na tacę, jak i w przedsionku kościoła.

Tags: