Przypominamy, że dziś możemy złożyć datek na ogrzewanie kościoła, składając większą ofiarę na tacę.
1. Dziś kazaniami w czasie każdej Mszy św. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Bardzo serdecznie witamy Ks. Roberta Gołębiowskiego, proboszcza z Lubicza, który poprowadzi te rekolekcje św. w ramach „Misji u stóp krzyża”. Program: Dziś zapraszamy na nabożeństwo przy krzyżu do kościoła o godz. 15.00: koronka oraz Droga krzyżowa a w poniedziałek, wtorek i środa o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o 9.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
2 . Dzisiejsza niedziela w całej Polsce i w naszej parafii jest dniem modlitwy i zbierania ofiar do puszek na Fundusz Pomocy dla Katolików na Wschodzie.
3. Dziś po Mszy św. o 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych. Intencja: W intencji chorych, cierpiących, samotnych o łaskę zdrowia i siły dla nich.
4. Roraty dla dzieci odprawiamy od poniedziałku do piątku o 17.00. Dla młodzieży i dorosłych w sobotę o 6.00 i wieczorna Msza św. w sobotę o 18.00.
5. Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy odprawiamy w środę o 16.45, o 18.45 Krąg biblijny a Godzinę Miłosierdzia w piątek o 16.30. We wtorek o 19.00 spotkanie członków Akcji Katolickiej.
6. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w naszej Parafii będziemy przeżywać doroczny odpust. Msze św. będziemy odprawiać w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00. Słowo Boże na Mszy św. o 9.00 i Mszę św. odpustową o 18.00 wygłosi i odprawi Ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritasu Archidiecezji. W czasie Mszy św. o 18.00 zostaną poświęcone i wręczone dzieciom komunijnym medaliki.
7. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, przypada wspomnienie św. Daniela Pustelnika, dzień imienin Ks. Daniela. Czcigodny Ks. Solenizant odprawi wraz z kapłanami z Parafii Mszę św. dziękczynną, w przyszłą niedzielę o godz. 13.00, na którą zapraszamy dzieci, młodzież, grupy duszpasterskie i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy a po Mszy św. będzie można złożyć życzenia.
8. W przedsionku kościoła można nabywać prasę, karty świąteczne, sianko i opłatki, a Caritas parafialna rozprowadza świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Życzymy zdrowia i wiele łask od Pana Boga.
10. W przyszłą niedzielę ofiary na remont. /komentarz o zakończonych pracach/. Składamy wdzięczne Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła i za wszelkie ofiary składane na Kościół – tak na tacę, jak i w przedsionku kościoła.

Tags: