1. Wraz z I niedzielą adwentu rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent ma przygotować nas do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym okresie podejmujemy jakieś wyrzeczenia, próbujemy w czymś się poprawić, z czegoś zrezygnować. Nad czym ja będę pracować, jakie podejmę wyrzeczenia w Adwencie? Roraty będziemy odprawiać codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, nie będzie Mszy św. o 18.00 i dzieci przychodzą w miarę możliwości z lampionami. W sobotę roraty zwłaszcza dla młodzieży i dorosłych o godz. 6.00, a wieczorna Msza św. będzie odprawiana o godz. 18.00.
Dzieci przynoszą serduszka – podpisane i z dobrymi uczynkami. Serduszka te będą brać udział
w losowaniu figurek.
2. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych odbędzie się jutro, w poniedziałek o 18.00 w salce na plebanii.
3. Nowenna do MBN Pomocy w środę o godz. 16.45 a Godzina Miłosierdzia w piątek o 16.30.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 16.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
W piątek Ks. Proboszcz i Ks. Paweł a Ks. Karol w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
W sobotę o 9.00 Msza św. ku czci M.B. Fatimskiej poprzedzona od 8.30 spowiedzią św. a od 8.45 rozważaniem. Po Mszy św. różaniec prowadzi róża św. Jana Pawła II. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. a kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek o 18.00 dospowiedzi św. i adoracji Najśw. Sakramentu.
5. W tym tygodniu przygotowanie do bierzmowania dla klas VII odbędą się we wtorek i środę o 18.00.
6. W przyszłą niedzielę kazaniami w czasie każdej Mszy św. rozpoczniemy w naszej Parafii rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy i zakończymy odpustem ku czci M.B. Niepokalanie Poczętej.
7. Przyszła niedziela w całej Polsce jest dniem modlitwy i zbierania ofiar do puszek na Fundusz Pomocy dla Katolików na Wschodzie.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
9. Nasz kościół jest ogrzewany. Kto chciałby złożyć ofiarę na ogrzewanie i olej opałowy może to uczynić składając w przyszłą niedzielę większą ofiarę na tacę.
10. W dalszym ciągu są roznoszone opłatki wigilijne przez Panie katechetkę i z Caritasu.
11. W przedsionku kościoła nabywamy prasę, karty świąteczne, świece i sianko.
12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Życzymy zdrowia i wiele łask od Pana Boga.
13. Składamy wdzięczne Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła i za wszelkie ofiary składane na Kościół – tak na tacę, jak i w przedsionku kościoła.

14. Z racji złożenia wniosku do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego projektu modernizacji alejek na cmentarz w Dąbiu, poprzez ich utwardzenie i częściowe wykonanie z kostki brukowej, zwracam się z prośbą o poparcie projektu modernizacji alejek na cmentarzu w Dąbiu, gdzie wielu z nas ma groby swoich bliskich i przychodzi się tam modlić. Niestety, szczególnie po opadach deszczu trudno się tam bezpiecznie poruszać, dlatego został złożony projekt modernizacji alejek. Znajduj się on na 1 miejscu na liście projektów ogólnomiejskich. Na każdy projekt w budżecie można oddać 2 głosy, z 5 które przysługują każdemu mieszkańcowi Szczecina. Głosować można internetowo poprzez stronę www.sbo.szczecin.eu Osoby starsze prosimy, aby poprzez swoje dzieci i wnuki miały możliwość wzięcia udziału w głosowaniu. Z góry dziękujemy wszystkim za zaangażowanie: Bóg zapłać.