O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e

      XXII Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021 r.

 

 1. W środę, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów na Mszę św. o godz. 8.00 do kościoła, a później do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Przypominamy, że Msza św. dla dzieci jest odprawiana
  w niedzielę o godz. 13.00.
 2. W środę o 17.45 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątek o 17.30 Godzina Miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek od 17.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.
 • w piątek Ks. Paweł natomiast Ks. Karol w sobotę odwiedzą chorych w domu z posługą sakramentalną.
 • w sobotę o 9.00 Msza św. ku czci M.B. Fatimskiej.

Spowiedź św. codziennie od 17.30. Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

 1. W przyszła niedzielę po Mszy św. o 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Spotkanie z rodzicami z rodzicami dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek, 6 września o godz. 18.30, spotkanie z rodzicami klas I we wtorek, 7 września o 18.30, a z rodzicami dzieci rocznicowych
  w czwartek, 9 września o 18.30.
 3. Poświęcenie tornistrów, przyborów szkolnych i błogosławieństwo dzieci najmłodszych odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę, 12 września w czasie Mszy św. o godz. 13.00.
 4. Spotkanie z rodzicami uczniów klas VI, VII i VIII przed bierzmowaniem odbędzie się za dwa tygodnie, po 12 września. Dokładny program podamy za tydzień.
 5. Odpowiadając na apel papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, Konferencja Episkopatu Polski zwraca się z prośbą o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. W związku z powyższym, za tydzień niedziela 5 września br. została ogłoszona w Polsce „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Będzie to dzień modlitwy i praktycznego miłosierdzia wyrażającego się w zbiórce ofiar do puszki na rzecz potrzebujących.
 6. „Zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Eucharystia to Jezus Chrystus Żywy
  i Prawdziwy”, która odbędzie się w sobotę, 11 września br. Mszy Świętej o godz. 11:00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy do udziału dzieci wraz  z  rodzicami oraz wszystkich czcicieli Dzieci Fatimskich.
 7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Życzymy zdrowia
  i wiele łask od Pana Boga.
 8. Trwa remont ściany południowej naszego kościoła. Składamy wdzięcznie Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel i za wszelkie ofiary składane na Kościół – tak na tacę, jak i w przedsionku kościoła.

Tags: